Office 365

Office 365 
 

Office 365 uygulamalarını indirmek için portal.office.com adresine girip kurumsal eposta adresinize tanımlanan kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapabilirsiniz.

Office 365 Microsoft Office paketi içerisindeki uygulamaları (Word, PowerPoint, Excel, Outlook, OneNote vb.) iş ve kişisel bilgisayarlarınızda, tabletinizde ve akıllı telefonlarınızda ücretsiz olarak kullanmanıza olanak tanıyan bir platformdur. 

Üniversitemiz Microsoft Office 365 ürünleri için lisans sağlamaktadır. Her kullanıcı kendine atanan lisans ile beş farklı cihazda oturum açabilir ve 1 TB depolama özelliği olan OneDrive, çevrimiçi derslere girmek için Teams, belge düzenlemek için Word, Excel gibi uygulamaları rahatlıkla kullanabilir.

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından belirli periyotlarla aktif durumdaki öğrenci ve personellerimize Microsoft Office 365 lisansı atanmaktadır. Mezun olan öğrenci (durumu aktif olmayan) ya da üniversitemizden ayrılan personellerimizden atanan lisanslar kaldırılmaktadır.

Üniversitemiz personelinin ve öğrencilerinin Microsoft masaüstü ve web araçlarına sorunsuz erişimini sağlamak için Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından tüm personellere ve öğrencilere Microsoft 365 lisansları tanımlanmıştır. Microsoft 365 hesaplarına erişim sağlamakta sorun yaşayan kullanıcılar Öğr. Gör. Mustafa DİZDAR (e-posta: mustafa.dizdar@erdogan.edu.tr; dahili: 1880) ve Müh. Yavuz YILDIZ’a (e-posta: yavuz.yildiz@erdogan.edu.tr; dahili: 1986) ulaşabilirler.

Azure for Education

Azure for Education (Eğitim için Azure) Microsoft’un geliştirmiş olduğu ve öğrencilerin ve eğitimcilerin bulut tabanlı beceriler geliştirmek için ihtiyaç duyduğu geliştirici araçları ve öğrenim kaynaklarını içeren bir platformdur. Azure for Education kurulumu hakkında bilgi almak için aşağıdaki PDF dosyasını indiriniz.
Sıkça Sorulan Sorular
 
 • Office için tanımlı e-posta adresimi (kullanıcı adımı) bilmiyorum.

  Kullanıcı adınız REBİS’te tanımlı @erdogan.edu.tr uzantılı e-posta adresinizdir. E-posta adresinizi bilmiyorsanız (öğrenci) aşağıdaki adresten öğrenebilirsiniz.
  REBİS Mail Adresimi Öğrenmek İstiyorum
  Eğer üniversitemiz personeli iseniz ve e-posta adresinizi bilmiyorsanız, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ile irtibata geçiniz.

 • E-posta adresimi biliyorum fakat henüz Microsoft Office 365 hesabıma giriş yapmadım, şifremi bilmiyorum.

  Daha önce giriş yapmadıysanız, hesabınıza varsayılan bir parola oluşturulup atanmıştır. Şifreniz aşağıdaki gibi tanımlanmıştır.
  Kullanıcı adı (Öğrenci): kurumsal öğrenci eposta adresi
  Kullanıcı adı (Personel): kurumsal personel eposta adresi
  Parola: Adınızın ilk harfi + T.C. Kimlik No ilk 5 rakamı + Soyadınızın ilk harfi + @ şeklindedir. Ad ve soyad ilk harfleri yazılırken BÜYÜK harfle ve TÜRKÇE KARAKTER OLMADAN yazılmalıdır.
  Örneğin: İbrahim Dizdar, TC: 12345678900 kullanıcısı için parola: I12345D@

 • Varsayılan parola ile giriş yapıyorum fakat hatalı uyarısı alıyorum.

  Birden fazla ismi olan ya da Türkçe karakter sebebiyle yanlış oluşturulan parolalar buna neden olabilmektedir. Şifrenizi sıfırlamak için Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ile iletişime geçiniz.

 • Çevrimiçi eğitim vereceğim fakat Teams uygulamasında Ekip Oluştur butonu çıkmıyor.

  Üniversitemiz akademik personeli Teams uygulamasında ekipler oluşturup sınıf özelliğini kullanmak için gerekli lisans yetkilerine sahiptir. Eğer ekip oluşturamıyorsanız, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ile irtibata geçiniz.