İnternet Erişimi

1. İnternete bağlanabilmek için Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi yerleşlesinde internete kablolu veya kablosuz olarak bağlı iken bilgisayarınızda web tarayıcısını açınız. Karşınıza gelen ekranda üniversite tarafından tahsis edilen e-posta adresinizi ve parolanızı yazıp Giriş Yap butonuna basınız.2. İnternet bağlantınız bilgileri doğru girdiğiniz takdirde sağlanacaktır ve aşağıdaki ekranı göreceksiniz. İnternet Erişimi Sağlandı sayfasını interneti kullandığınız müddetçe kapatmayınız. İnternet erişiminizi sonlandırmak için Çıkış butonuna basınız.Bilgisayar başında bulunmadığınız zaman zarfında internet erişimini tarafınızca sonlandırmanız güvenliğiniz açısından önem arz etmektedir. İnternet erişiminizi sonlandırmadığınız takdirde farklı kişiler tarafından sizin hesabınız üzerinden interneti kullanabilecek ve yasal olmayan her türlü işlemden tarafınız sorumlu olacaktır.
  •   Özellikle birçok kişi tarafından kullanılan ortak bilgisayarlarda internet erişimini sonlandırmanız son derece önemlidir.
  •   E-Posta parolanızı Bilgi İşlem Personeli dâhil hiç kimse ile paylaşmamanız güvenliğiniz açısından önem arz etmektedir.
Öğrencilerin e-posta adreslerini öğrenebilmeleri için Öğrenci eposta adresimi öğrenmek istiyorum linkine tıklayarak ilgili bilgileri sağlamaları gerekmektedir.