ESET Endpoint Security Kaldırma ve CHOMAR Antivirus Kurulum Rehberi

ÖNEMLİ! Aşağıda anlatılan kurulum adımları Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi kampüsü içerisinde çalışacak şekilde hazırlanmış ve bu yazılım sadece kurum bilgisayarlarının güvenliği için kurulmaktadır. Kuruluma başlamadan önce bilgisayarınızdaki eski antivirüs programlarının kaldırılması gerekmektedir.
Bilgisayarınızda kurum olarak kullandığımız ESET Endpoint Security yazılımı yüklü kullanıcılarımızın aşağıdaki adımları takip ederek bu yazılımı kaldırması son derece önemlidir.
 
ESET Endpoint Security Yazılımı Kaldırma Adımları

1.Adım : Bilgisayarınızın Denetim Masasını açıp Program Kaldır seçeneğini seçiniz.2.Adım : Bilgisayarınızda yüklü programların listelendiği ekrandan ESET Endpoint Security yazılımını seçip ok işareti ile gösterilen Değiştir seçeneğini tıklayınız.3.Adım : Karşınıza çıkan ekrandan İleri seçeneğini tıklayınız.4. Adım : Karşınıza çıkan ekrandan Kaldır (Remove) seçeneğini tıklayınız.5. Adım : 
Karşınıza çıkan ekranda “Başka bir neden” seçeneğini işaretleyip İleri butonunu tıklayınız.6. Adım : 
Sonraki ekranda Kaldır butonuna tıklayarak kaldırma işlemini başlatınız.7.Adım : İlerleme durum çubuğunu takip ederek kaldırma işleminin bitmesini bekleyiniz.8.Adım : Kaldırma işlemi tamamlandıktan sonra Son butonuna tıklayarak işlemi tamamlayınız.9. Adım : Son olarak Bilgisayarınızı yeniden başlatınız.

CHOMAR Endpoint Security
Yazılımı Kurulum Adımları

Bilgisayarınızda yüklü olan tüm antivirüs yazılımlarını kaldırdığınızdan emin olduktan sonra CHOMAR Endpoint Security yazılımını yüklemeye başlayabilirsiniz.

1.Adım : Bilgi İşlem Daire Başkanlığı sayfasını erişim sağlayınız. Hızlı Erişim kısmında bulunan CHOMAR Antivirüs Yazılımı indirme linkini tıklayınız. Açılan sayfadan Kurulum Dosyasını indirip çalıştırınız.

2.Adım : İndirdiğiniz kurulum dosyasını çalıştırdıktan sonra Yükle butonuna tıklayarak yüklemeyi başlatınıız.3.Adım : İlerleme durum çubuğunu takip ederek gerekli dosyaların indirilmesini bekleyiniz.4.Adım : Dosya indirmeleri bittikten sonra karşınıza CHOMAR Endpoint Security kurulum ekranı gelecektir. Kurulumu başlatmak için İleri butonuna tıklayınız.5. Adım : Lisans sözleşmesini okudum ve kabul ediyorum seçeneğine tıkladıktan sonra Yükle butonuna tıklayarak yüklemeyi başlatınız.6.Adım : İlerleme durum çubuğunu takip ederek yüklemenin tamamlanmasını bekleyiniz.7.Adım : Yükleme tamamlandıktan sonra çıkan ekranda Evet butonunu tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatınız.